• EdTWIN 2010

• BSK – náš zriaďovateľ – cezhraničná spolupráca

Ponuka projektu EdTWIN sa obracia na viedenské školy, ktoré sa chcú bližšie oboznámiť so slovenským jazykom a kultúrou, alebo chcú spolupracovať so vzdelávacími inštitúciami v prihraničnom regióne.

Spolupráca medzi mestskou školskou radou pre Viedeň a samosprávnym úradom regiónu Bratislava si kladie za cieľ, aby sa trvalými opatreniami v oblasti vzdelávania ľudia pripravovali na život a prácu v Strednej Európe (Centrope).

Cieľom kooperácie je bližšie sa oboznámiť s rakúskym resp. slovenským automobilovým priemyslom, pričom obe školy(naša a vo Floridsdorfe) sú zamerané na tento druh priemyslu. Spolupráca je založená na spoločných exkurziách do podnikov Volkswagen Slovakia a.s. (Slovensko) a Opel (Rakúsko).

Popis aktivít, ktoré boli realizované v rámci projektu EdTWIN

Aktivity realizované v rámci projektu EdTWIN po dohovore s rakúskou partnerskou školou Siegfried- Marcus-Berufschule z Viedne (Floridsdorfu) rozložené na štyri dni:

08.04.2010

• návšteva slovenských študentov so sprevádzajúcim pedagogickým dozorom vo Viedni. V dopoludňajších hodinách sa obe skupiny (naša a rakúska) zúčastnili exkurzie v závode Opel. V popoludňajších hodinách študenti navštívili anatomicko-patologické múzeum.

11.05.2010

• návšteva rakúskych študentov so sprevádzajúcim pedagogickým dozorom z partnerskej školy v Bratislave. V dopoludňajších hodinách sa skupiny zúčastnili exkurzie v závode Volkswagen. Popoludní sa žiaci zúčastnili prehliadky historického centra mesta spojenej s odborným výkladom.

16.06.2010

• rakúski študenti so sprevádzajúcim pedagogickým dozorom opäť navštívili Bratislavu. Náplňou stretnutia bola samostatná aktivita študentov – vyplnenie dotazníka (úlohy boli zamerané na pamiatky historického centra mesta). Cieľom tejto aktivity bolo zoznámenie sa rakúskych študentov s históriou, tradíciami a kultúrnym dedičstvom nášho mesta.

22.06.2010

• slovenskí študenti so sprevádzajúcim pedagogickým dozorom opäť navštívili metropolu Rakúska – Viedeň. V dopoludňajších hodinách študenti z oboch krajín v rámci ich samostatnej aktivity vypĺňali dotazník o historických pamiatkach Viedne. V popoludňajších hodinách účastníci projektu s pedagógmi navštívili vojenské múzeum Arsenal.